Drukarki

Prusa i3 mk3s

Nasza najnowsza drukarka firmy Prusa już podbiła serca wszystkich uczestników projektu. Pozwoliła nam na zaadoptowanie bardziej wymagających filamentów – w tym filamentów metalicznych. Aktualnie pracujemy nad zbudowaniem komory, która pozwoli nam na jeszcze lepsze wykorzystanie drukarki.

Drukarka już niedługo będzie miała

zbudowany swój własny dom - komorę, która zapewni izolację.

Creality Ender 3

Cichy bohater – Nasza tymczasowa stacja robocza, na której urzeczywistniamy nasze projekty w tym specyficznym czasie. Drukarka 3D Ender 3 przeszła wiele modyfikacji, usprawnień oraz parę małych napraw 😉 Dzięki niej możemy kontynuować projekt w domowych warunkach i testować nowe pomysły.

testowe projekty

niektóre z nich przerodziły się w nasz końcowy produkt

nasza maskotka

radosne awokado Mikołaj, pomaga nam w pracy

modyfikacje

aby poprawić działanie naszych drukarek, wprowadziliśmy różne modyfikacje, takie jak usprawnienie ekstrudera, budowa stołu i komory

filamenty

W tym trudnym czasie staramy się wspierać polskich producentów. Filamenty - „tusz” naszych drukarek i budulec naszych protez, wykorzystywane w projekcie, pochodzą w 100% z rodzimych przedsiębiorstw. Wykorzystujemy i testujemy materiały takie jak: PLA (polidaktyd w pełni biodegradowalny), PET-G (znany znakomicie wszystkim, najczęściej z butelek), Nylon (popularne syntetyczne poliamidy).